XII edycja Akademii Przywództwa Liderów Oświaty dobiega końca. Już niebawem będzie miała miejsce rekrutacja na nową edycję APLO…
9 grudnia 2021 r. w Centrum Nauki Kopernik będzie miało miejsce uroczyste zakończenie XII edycji Akademii Przywództwa Liderów Oświaty (APLO) . Począwszy od lutego uczestnicy APLO mieli okazję zgłębiać tematy szeroko pojętego zarządzania w zakresie zarezerwowanym wcześniej tylko dla najwyższej kadry zarządzającej w biznesie.
Przez kolejne miesiące poznawali różne aspekty zarządzania sobą, relacjami, zespołem, organizacji pracy i motywowania, zarządzania projektami i zmianą, a w trakcie ostatniego spotkania dowiedzą się więcej na temat zarządzania kapitałem społecznym.
Wierzymy, że zdobyta wiedza wesprze dyrektorów placówek oświaty na drodze do stawania się jeszcze lepszym liderem.
Chcesz przystąpić do programu? Może znasz kogoś, kogo możemy wesprzeć?
Już w grudniu Instytut Humanites ogłosi nabór do XIII edycji programu. Zachęcamy do odwiedzania strony www.aplo.pl oraz przekazywanie informacji zainteresowanym. Zasady rekrutacji i wszelkie informacje o naborze już wkrótce pojawią się online. Będą także przesłane mailem do uczestników wcześniejszych edycji.
Dzięki APLO już ponad 500 dyrektorów ze środowiska oświaty skorzystało z najlepszych praktyk zarządzania zaczerpniętych z biznesu, aby dyrektor był liderem, a nie tylko administratorem…
Więcej o APLO:
Akademia Przywództwa Liderów Oświaty jest adresowana do kreatywnych i innowacyjnych liderów oświaty, pełniących lub zamierzających pełnić funkcje kierownicze w systemie edukacyjnym.
Jednym z celów Akademii jest przygotowanie jej uczestników do efektywniejszego zarządzania przede wszystkim sobą oraz relacjami z zespołem i otoczeniem szkoły tj. rodzicami, uczniami, nauczycielami – z jednej strony, a z drugiej – administracją, organizacjami pozarządowymi, czy biznesem.
Program powstał w wyniku wielu spotkań i rozmów z przedstawicielami środowiska oświaty, na bazie wieloletnich doświadczeń biznesowych osób tworzących Fundację Humanites (Zofia Dzik) oraz elementach studium podyplomowego „Akademii Psychologii Przywództwa” (Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej i Values – Grupa Firm Doradczych). Uczestnicy projektu otrzymają więc unikalny program sprawdzony w środowisku top biznesu, dostosowany równocześnie do realiów polskiej oświaty.
Wartością dodaną Akademii Przywództwa Liderów Oświaty jest wzajemne wsparcie i wymiana doświadczeń pomiędzy uczestnikami, która przynosi efekty w postaci wymiany dobrych praktyk. Sprzyjać temu będzie metodologia Instytutu Humanites budowania swoich sieci wsparcia.
Kluczowym elementem programu jest również indywidualny proces coachingowo/mentoringowy z liderem biznesowym. Zdaniem Zofii Dzik – Prezesa Instytutu Humanites, pewne zasady, techniki i mechanizmy stosowane z powodzeniem w nowoczesnych przedsiębiorstwach mogą i powinny – odpowiednio zmodyfikowane – znaleźć zastosowanie w szkołach.
Partnerzy XII edycji programu: ABRIS, KGHM, Nexera, Polska Rada Biznesu, WCIES, Krąg Inwestorów Społecznych Humanites. Patron medialny – Rzeczpospolita.