Złożoność rzeczywistości oraz tempo zmian sprawia, że coraz trudniej się nam w niej odnaleźć, a jako liderzy pełnimy naturalną rolę przewodników. Odpowiedzi nie znajdziemy wyłącznie w sferze intelektu. Dlatego też chcielibyśmy w tym roku zaprosić Was do:

SALA DELLE MUSE - SPOTKANIA Z MUZAMI

Fundamentem działań Fundacji jest człowiek i jego wielowymiarowy rozwój we wszystkich swoich sferach: fizycznej, umysłowej, emocjonalnej i duchowej. Jak mawiał Ks. Tischner: „człowiek jest w stadium ciągłego stawania się”. I wokół takich doświadczeń chcemy Was skupić w ciągu najbliższych 9 miesięcy.

Proponujemy Spotkania z Muzami, które jako symbole klasycznych wartości: trwałości, piękna, prawdy i wolności stały się dla ludzi źródłem natchnienia, inspiracji. Ramowy program projektu:

  1. Klio – Filozofia – sens – 19 października 2017 (m.in. Adam Aduszkiewicz)
  2. Melpomene – Tragedia (teatr) – emocje – grudzień (Drama)
  3. Kaliope – Poezja epicka, (epika) – konflikt – luty (Tomasz Jamroziak)
  4. Terpsychora – Taniec – ciało – kwiecień (Dorota Piekarczyk)
  5. Euterpe – Muzyka – zespół, współistnienie, współtworzenie – czerwiec (Międzynarodowy zespół muzyczny, Piotr Gospodarczyk)

Każde spotkanie planowane jest na ok. 2 – 3 godziny i składać się będzie z dwóch części: inspiracyjnej i empirycznej.
Coś dla Duszy i dla Ciała. Spotkacie się z artystami, twórcami, ludźmi pełnymi pasji, którzy dzielić się będą swoimi inspiracjami i doświadczeniami.
Zapraszamy do udziału i współtworzenia naszych spotkań, jako miejsca inspiracji i dobrej energii!

Anna Głogowska (tancerka) i Dorota Piekarczyk (coach) podczas spotkania z Terpsychorą. Foto: Tomasz Reindl