Jak mieć w życiu frajdę? Niezwykła rozmowa z Katarzyną Stoparczyk o jej nowej książce w ramach Klubu Alumnów.
2 czerwca 2022 r. w siedzibie Polskiej Rady Biznesu, w ramach Klubu Alumnów odbyło się niezwykłe spotkanie z Katarzyną Stoparczyk – polską dziennikarką radiową i telewizyjną.
W końcówce ubiegłego roku została wydana książka p. Katarzyny, pod jakże aktualnym tytułem „Jak mieć w życiu frajdę?”.
Książka to zbiór świetnych, inteligentnych rozmów z nietuzinkowymi ludźmi… to niezwykle inspirujące opowieści osób z pierwszych stron gazet.
W kameralnej, serdecznej atmosferze Pani Kasia wymieniła się rolami z Prezes Instytutu Humanites – Zofią Dzik. Tym razem to ona była osobą odpowiadającą na pytania. Podzieliła się z uczestnikami wieloma ciekawymi anegdotami, ale również swoimi przemyśleniami.
„Chciałabym być człowiekiem, do którego ludzie uśmiechają się z wdzięcznością. Człowiekiem, który daje innym siłę, który dobrze wykorzystuje swój czas na Ziemi. I chciałabym, żeby moje własne dzieci wiedziały, że mogą do mnie zadzwonić o każdej porze dnia i nocy. – powiedziała Katarzyna Stoparczyk – “Zastanawiam się czasem, kim jest autorytet. Często wiążemy to z wielkim sukcesem zawodowym. A nieraz te osoby mają wielki sukces, ale pokiereszowane życie. Dlatego myślę, że wpierw musimy zadbać o to, co najbliżej nas. A potem o to, co dalej.”
Rozmowę poprowadziła Zofia Dzik Impact inwestor, Prezes Instytutu Humanites i pomysłodawczyni APLO. Przy okazji uczestnicy mieli okazję poznać Prezes Instytutu Humanites z nowej strony. Zofia Dzik występując w roli osoby przeprowadzającej wywiad zdecydowania pokazała, że ma jeszcze inne, nieodkryte talenty ;).
Warsztat Pani Katarzyny, umiejętności ciekawego opowiadania, a także przepiękna osobowość przyczyniły się do powstania wręcz magicznego klimatu. Czas minął szybko a spotkanie się przedłużyło i chyba nikt nie chciał stamtąd wyjść.
Spotkanie z P. Katarzyną z pewnością dla obecnych było dobrą odskocznią od codzienności.
Pani Katarzyna w latach 2005-2008 współprowadziła program telewizyjny „Duże dzieci”.
W Programie Trzecim Polskiego Radia stworzyła audycję „Dzieci wiedzą lepiej”.
To także autorka książek, reżyserka spektakli teatralnych.
Została uhonorowana Nagrodą Safony za odwagę pomagania dzieciom i propagowania mądrości dzieci, odznaką Honorową Rzecznika Praw Dziecka za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka, tytułem Mistrz Mowy Polskiej Vox Populi.
W ramach Klubu Alumnów Instytut Humanites organizuje w każdym roku cykl spotkań, w których dostarczana jest nowa wiedza, inspiracje, podtrzymywane są zbudowane relacje w trakcie poszczególnych roczników APLO, jak również daje możliwość integracji absolwentów i coachów/mentorów z różnych edycji Akademii.