COACH APLO

Życiorys

Prawnik, ekspert rynku bankowego, współtwórca nowoczesnego sektora płatniczego w Polsce, Prezes zarządu Blue Media S.A., jednego z największych dostawców rozwiązań technologicznych w obszarze finansów. W Blue Media odpowiada m.in. za obszar bezpieczeństwa oraz rozwój biznesu, w tym za planowanie strategicznych kierunków rozwoju firmy.
Wierzy, że umiejętności łączenia różnych dziedzin i wyciągania wniosków powinniśmy uczyć się już w szkole. Prywatnie meloman, pasjonat kina stawiającego ważne pytania oraz literatury, w tym science-fiction – w końcu wyprawę na księżyc, telefony komórkowe czy satelity po raz pierwszy wymyślili pisarze, a nie naukowcy.
Sebastian jest absolwentem wydziału prawa Uniwersytetu Gdańskiego, studia ukończone z I lokatą. Podczas studiów był stypendystą Ministra Edukacji Narodowej. Jest laureatem licznych nagród. W 2009 r. uhonorowany przez Związek Banków Polskich tytułem Ambasadora Gospodarki Elektronicznej, w 2010 r. – Odznaką Honorową ZBP, a w 2016 r. – Medalem Mikołaja Kopernika w uznaniu szczególnych zasług w budowie i rozwoju sektora bankowego. Najnowsze wyróżnienie w jego kolekcji to zdobyta w 2019 nagroda imienia Profesora Remigiusza Kaszubskiego za działania na rzecz innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie bankowości elektronicznej i prawa nowych technologii.
Członek Prezydium Forum Technologii Bankowych przy Związku Banków Polskich od kwietnia 2008. W latach 2007-2010 przedstawiciel Blue Media w Polskiej Izbie Informatyki i Telekomunikacji. Od 2019 r reprezentuje Blue Media w Konfederacja Pracodawców „Lewiatan”.

Obywatel Trójmiasta: urodzony i wychowany w Gdańsku, pracuje w Sopocie, aktualnie mieszka w Gdyni.

Profil LinkedIn https://www.linkedin.com/in/sebastian-ptak-41aa834/

Tematy edukacji przewijają się zarówno w sferze zawodowej (wykłady prawa karnego na wydziale psychologii UG) jak i w wielu wywiadach i artykułach.