„Z wykształcenia jestem ekonomistą z tytułem MBA. W ramach młodzieńczych poszukiwań zdobyłem tytuł zawodowy: Technik elektroniki medycznej” oraz zaliczyłem jeden rok na Politechnice Śląskiej na wydziale Elektroniki i Telekomunikacji, zmieniając następnie kierunek edukacji na ekonomię, ze specjalnością zarządzanie strategiczne. Ostatnie osiągnięcie to ukończenie APP u Jacka Santorskiego.

W biznesie, od dwudziestu lat związany jestem z przemysłem ciężkim, początkowo w odlewnictwie metali kolorowych, a następnie zostałem pochłonięty przez świat stali nierdzewnych. Trzynaście lat spędziłem u jednego z trzech największych producentów stali nierdzewnej w Europie. Ostatnie trzy lata rozwijam krajowy oddział nieco mniejszej, międzynarodowej korporacji wyspecjalizowanej w dystrybucji produktów ze stali nierdzewnej importowanej niemalże z całego świata.

W karierze zawodowej podejmowałem śmiałe i świadome decyzje mające na celu szeroko rozumiany rozwój, jak i odpowiadające strategii wzrastania w hierarchii korporacyjnej. Od ponad trzech lat odpowiadam za firmę zatrudniającą 70. osób piastując stanowisko Dyrektora Zarządzającego.”