COACH APLO

Życiorys

Od ponad 20 lat aktywnie zarządza zespołami specjalistów. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała w administracji państwowej, a w 2000 roku, gdy najciekawsze wyzwania technologiczne pojawiły się w bankowości, dołączyła do banku będącego częścią skandynawskiej i nordyckiej korporacji, a w Polsce działającego pod marką: Nordea Bank Polska.
W 2016 roku dołączyła do zarządu Nest Banku gdzie zarządzała zespołem 450+ specjalistów z obszarów: operacji i Back Office, IT, Bezpieczeństwa, Ochrony Danych Osobowych i Logistyki. Do jej największych wyzwań należało wdrożenie systemu opomiarowania i optymalizacji procesów posprzedażowych oraz poprawa efektywności procesów zakupowych.
W obszarze IT szczególnie zaangażowała się w strategię upraszczających zmian architektonicznych, za który została doceniona w 2017 przez społeczność Klubu CIO nagrodą: Diamentu CIO..
Posiada wykształcenie informatyczne i ekonomiczne, uzyskane na uniwersytetach: Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Gdańskim. Ukończyła też z wyróżnieniem studia Executive MBA GFKM, Uniwersytetu Gdańskiego i RSM Erasmus University oraz uzyskała tytuł doktora ekonomii w specjalności: informatyka ekonomiczna, zajmując się naukowo metodami pomiaru efektywności wykorzystania technologii informatycznych w przedsiębiorstwach.