Ruszyła XVI edycja APLO 2025r.
access_time14 marca 2025
perm_identity Posted by Agata Gajewska
folder_open APLO


Rozpoczęliśmy XVI edycję Akademii Przywództwa Liderów Oświaty (APLO) – jedynego w Polsce rocznego programu kształtowania kluczowych kompetencji poprzez wspieranie rozwoju przywództwa w edukacji. Bo szkołę tworzą ludzie. I szkoła jest w dużej mierze taka, jak jej dyrektor!
Co roku kilkudziesięciu dyrektorów szkół, menedżerów oświaty oraz przedstawicieli instytucji edukacyjnych z całej Polski podejmuje wyzwanie, by doskonalić swoje umiejętności w zakresie zarządzania, budowania relacji i prowadzenia szkół w duchu modelu Spójnego Przywództwa autorstwa Zofii Dzik.
Podczas pierwszej trzydniowej sesji uczestnicy nie tylko zdobywali wiedzę, ale także doświadczali jej w praktyce – poprzez ruch, muzykę, refleksję i intensywną wymianę doświadczeń. Program APLO to więcej niż szkolenie – to społeczność liderów, którzy chcą zmieniać polską edukację.
Jeśli chcemy, by szkoły były miejscem rozwoju otwartych, ciekawych świata i kompetentnych ludzi, musimy najpierw zadbać o rozwój tych, którzy je prowadzą. A energia, entuzjazm i determinacja uczestników XVI edycji APLO pokazują, że ta zmiana już się dzieje!
Dziękujemy wszystkim partnerom oraz trenerom, którzy współtworzą to wyjątkowe przedsięwzięcie. Bo to od ludzi – ich pasji i zaangażowania – zaczyna się każda wielka zmiana.
