Rok ciężkiej pracy za uczestnikami XIII edycji APLO
Blisko 40 liderów przedszkoli, szkół, osób zarządzających placówkami oświaty doświadczało niezwykłej przygody, jaką dla wielu okazała się Akademia Przywództwa Liderów Oświaty w trakcie 2022 roku.
Dyrektorzy placówek oświatowych z całej Polski mieli okazję zdobyć oraz pogłębić wiedzę z zakresu zarządzania sobą, zarządzania relacjami, zespołem. Uczestnicy Akademii uczyli się również, jak zarządzać zmianą, by móc wprowadzać ją z sukcesem w swoich placówkach. Spotykali się w małych zespołach, w ramach których mogli nawiązać bliższe relacje i korzystać z niezwykle cennej możliwości wymiany doświadczeń. Od czerwca otrzymali wsparcie ze strony mentorów z najwyższej kadry zarządzającej w biznesie by, dzięki współpracy z nimi, móc spojrzeć na swoje „poletko” z zupełnie nowej perspektywy.
„APLO rekomendowałbym wszystkim dyrektorom placówek oświatowych. Program w moim odczuciu jest spójny i kompletny pod względem merytorycznym i dydaktycznym. Nie spotkałem na rynku edukacyjnym programu, który w kilku blokach tematycznych zawarł ilość treści ważnych, niezbędnych dla bycia dobrym liderem/dyrektorem.”
Ukoronowaniem całego roku było niezwykłe spotkanie 7 grudnia 2022 roku prowadzone przez Zofię Dzik – prezesa Instytutu Humanites i fundatora Akademii Przywództwa Liderów Oświaty, która na zakończenie zaprosiła wyjątkową postać polskiej nauki. Gościem specjalnym uroczystego zakończenia był profesor Jerzy Bralczyk – wybitny mówca i ekspert, polski językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki. Obecność Pana profesora na uroczystym zakończeniu zaowocowała wieloma wzruszającymi chwilami.
„Jestem w piątym pokoleniu nauczycielem, moi dziadkowie tym się właśnie trudnili” – takimi słowami prof. Jerzy Bralczyk zwrócił się do uczestników spotkania.
Swoim udziałem zaszczycili nas również licznie zgormadzeni goście ze świata biznesu, mentorzy, patroni, partnerzy, bez których APLO nie mogłoby istnieć. Niniejszym dziękujemy wszystkim tworzącym i wspierającym program:
– Zofii Dzik, bez której program nie miałby szansy powstać.
– Markowi Matkowskiemu, którego ciepła, łagodna postawa nadaje ciepła spotkaniom.
– Tomaszowi Jamroziakowi, którego mocna, czasami prowokacyjna postawa nadaje im kolorytu. Marku, Tomku, wspaniale się uzupełniacie!
– Mentorkom i mentorom APLO. Dziękujemy, że znaleźliście czas, by wspierać rozwój osób, które chcą, i które mają niebagatelny wpływ na przyszłość kolejnych pokoleń – naszych dzieci.
– Partnerom programu: Abris Capital Partners, KGHM , Nexera, Polska Rada Biznesu, Rzeczpospolita, Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, Krąg Inwestorów Społecznych Humanites. Wspierając Akademię Instytut Humanites przyczyniacie się do zmiany w szkolnictwie. Bez Waszego zaangażowania wielu liderów palcówek oświaty nie miałoby szansy skorzystać z programu.
Uczestnicy APLO wykonali ogrom pracy. Wierzymy, że przygoda z APLO pozwoli im wyjść poza dotychczasowe schematy zarządzania oświatą.
To, czy i w jakim zakresie zdobyta wiedza przełoży się na sukces ich placówek zależy w tej chwili przede wszystkim od nich. Na pewno zrobili pierwszy krok. Na pewno posiadają dużą wiedzę i narzędzia, by być lepszymi liderami, a nie tylko administratorami…
W Instytucie Humanites ważna jest kontynuacja. Wraz z zakończeniem tegorocznej edycji Akademii Przywództwa Liderów oświaty wszyscy absolwenci stali się członkami Klubu Alumnów APLO i mają możliwość korzystania z cyklicznych spotkań o rozwijającym charakterze w jego pieleszach.
W najbliższym czasie zainteresowane osoby, absolwenci bieżącej i przeszłych edycji otrzymają informacje na temat XIV edycji APLO… Już dziś zapraszamy chętnych do udziału w programie w roku 2023.
APLO to już 𝟭𝟯 𝗲𝗱𝘆𝗰𝗷𝗶! To ponad 𝟲𝟬𝟬 𝗮𝗯𝘀𝗼𝗹𝘄𝗲𝗻𝘁ó𝘄 i absolwentek. To ponad 𝟭𝟬𝟬𝟬 𝟬𝟬𝟬 𝗱𝘇𝗶𝗲𝗰𝗶 𝗶 𝗺ł𝗼𝗱𝘇𝗶𝗲ż𝘆 uczących się w placówkach zarządzanych przez absolwentów programu.
Akademia Przywództwa Liderów Oświaty to pierwszy w Polsce program rozwoju przywództwa w edukacji.